تبلیغات
وبلاگ علمی دانشجویان مهندسی صنایع غذایی شیراز(88) - آیدین ؛همچنان یکه تاز در بازار تافی ها
 
وبلاگ علمی دانشجویان مهندسی صنایع غذایی شیراز(88)
میزی برای کار،کاری برای تخت،تختی برای خواب ،خوابی برای جان،جانی برای مرگ،مرگی برای یاد،یادی برای سنگ!!!!!!!این بود زندگی!!!؟؟؟
 
 
شرکت آیدین با جلب نظر 30 درصد از متقاضیان شکلات های تافی در کشور توانست گوی رقابت را از رقبای خود بگیرد.
 نتایج بررسی های صورت گرفته به روش correspondence analysis درخصوص رابطه میزان تقاضای تافی از سوی افراد بالای 15 سال ساکن شهرهای بزرگ کشور با میزان درآمد و تحصیلات آنها نشان می دهد که58 درصد جامعه شهرنشین کشور، جزو متقاضیان شکلات های تافی هستند و در این بازار شرکت آیدین نسبت به سایر رقبای خود عملکرد بهتری داشته به طوریکه توانسته با شناخت ذائقه شهروندان ،نظر 30 درصد تقاضای این کالا در شهرها را به خود اختصاص دهد ؛ پس از آن شرکت های شیرین عسل ،آناتا و فرمند به ترتیب 26 ، 25 و 18درصد بازار را تصاحب کرده اند.
این در حالی است که پس از این 4 برند،تافی های بی نام و نشان با اختصاص 17 درصد تقاضای بازار به خود در رتبه بالاتری از تافی های لپ لپ،شوکوپارس ،چیچک،مینو و ویتانا قرار گرفته اند.
نتایج این تحقیقات حاکی از آن است که زنان 4 درصد بیش از مردان تافی می خورند و هرچند تقاضای شهروندان برای این نو شکلات با افزایش سن آنها تا 45 سالگی روند صعودی دارد ولی پس از این رده سنی میزان تقاضا تا 10 درصد کاهش می یابد.
بررسی رابطه میزان تقاضا برای تافی با سطح تحصیلات افراد نیز نشان می دهد که متقاضیان شهرنشین دیپلم و فوق دیپلم 5 درصد بیش از دیگران آب نبات و تافی مصرف می کنند و در سایر سطوح تحصیلی مصرف این محصول کمتر است، همچنین افراد با درآمد بیش از یک میلیون تومان 5 درصد بیش از دیگران سراغ شکلات های تافی می روند.
بیشترین تقاضا برای این محصول در شهر شیراز است و کمترین تقاضا نیز در شهر اهواز صورت گرفته به طوری که ساکنان این شهر27 درصد کمتر از دیگران تافی می خورند.
نوع مطلب : اخبار و اطلاعیه، 
برچسب ها :
درباره وبلاگ


علوم و صنایع غذایى به‏مجموعه‏اى از علوم و فنون اطلاق مى‏شود كه كیفیت فیزیكى، شیمیایى و بیولوژیكى محصولات كشاورزى اعم از گیاهى و دامى را از لحاظ تبدیل و نگهدارى موردتوجه قرار داده و امر جمع‏آورى، عمل‏آورى، تبدیل، تكمیل و نگهدارى و حمل و نقل این محصولات را مورد بررسى قرار مى‏دهد.

مدیر وبلاگ : علی بهزادی
جستجو

آمار
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">
Google PageRank Checker