تبلیغات
وبلاگ علمی دانشجویان مهندسی صنایع غذایی شیراز(88) - ربات و تست مزه غذاها
 
وبلاگ علمی دانشجویان مهندسی صنایع غذایی شیراز(88)
میزی برای کار،کاری برای تخت،تختی برای خواب ،خوابی برای جان،جانی برای مرگ،مرگی برای یاد،یادی برای سنگ!!!!!!!این بود زندگی!!!؟؟؟
 
 
پژوهشگران شرکت ان.ای.سی سیستم فناوری و پژوهشگران دانشگاه «میه» موفق به طراحی و ساخت روباتی شدند که قادر به چشیدن مواد غذایی است و می‌تواند انواع نوشیدنی، پنیر و غذاهای سبک را تشخیص د به گزارش خبرگزاری فارس، «هیدیو شیمازو» مدیر این پروژه گفت که روبات‌های زیادی از این نوع وجود دارند که قادر به چشیدن مواد غذایی هستند؛ اما این روبات به طور تخصصی قادر به تشخیص نوشیدنی‌های مختلف و کیفیت پنیرهای مختلف است. 
در انتهای بازوی دست چپ این روبات طیفنمای اشعه مادون قرمز وجود دارد که اگر جسمی در مقابل آن قرار گیرد؛ سنسورهای آن فعال می‌شود و با آنالیز نوری که از مواد شیمیایی تابش می‌شود، می‌تواند نوع آن را مشخص کند.
«هیدئو شیماز» در ادامه گفت: «همهی غذاها و مواد غذایی مشخصهی خاصی دارند، همانند انسان‌ها که هر کدام اثر انگشتشان با هم متفاوت است.»
شیماز در پایان یادآور شد که این روبات زمانی که نوع نوشیدنی را تشخیص می‌دهد، قادر خواهد بود مارک و شرکت سازندهی آن را نیز مشخص کند و با استفاده از صدا آن را بیان ‌کند.

نوع مطلب : اخبار و اطلاعیه، 
برچسب ها :
درباره وبلاگ


علوم و صنایع غذایى به‏مجموعه‏اى از علوم و فنون اطلاق مى‏شود كه كیفیت فیزیكى، شیمیایى و بیولوژیكى محصولات كشاورزى اعم از گیاهى و دامى را از لحاظ تبدیل و نگهدارى موردتوجه قرار داده و امر جمع‏آورى، عمل‏آورى، تبدیل، تكمیل و نگهدارى و حمل و نقل این محصولات را مورد بررسى قرار مى‏دهد.

مدیر وبلاگ : علی بهزادی
جستجو

آمار
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">
Google PageRank Checker