تبلیغات
وبلاگ علمی دانشجویان مهندسی صنایع غذایی شیراز(88) - تامین امنیت غذایی و بهداشت محصولات با سامانه پرتودهی صنعتی
 
وبلاگ علمی دانشجویان مهندسی صنایع غذایی شیراز(88)
میزی برای کار،کاری برای تخت،تختی برای خواب ،خوابی برای جان،جانی برای مرگ،مرگی برای یاد،یادی برای سنگ!!!!!!!این بود زندگی!!!؟؟؟
 
 

رییس پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای سازمان انرژی اتمی گفت: پس از اجرای طرح ساخت سامانه های پرتودهی تجهیزات پزشکی و مواد غذایی در دو استان، این سامانه در پنج استان دیگر راه اندازی خواهد شد.

محمد قنادی افزود: یکی از مهمترین فناوری‌ها؛ افزایش کیفیت وکمیت محصولات کشاورزی و ضدعفونی و استریلیزه کردن تجهیزات پزشکی بدون استفاده از محصولات شیمیایی با کمک پرتودهی گاماست. 

وی با بیان این که پرتوفرآوری مواد غذایی، محصولات کشاورزی و گیاهان زمان نگهداری آن ها را افزایش می دهد؛ تصریح کرد: پرتودهی با پرتوی گاما همچنین کیفیت محصولات کشاورزی را افزایش می دهد. 

رئیس پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای کشور با بیان این که تامین امنیت غذایی و بهداشت محصولات از اهداف اجرای این طرح است؛ گفت: پس از موفقیت سازمان انرژی اتمی در دو طرح ملی "رادیو داروها" و "گداخت هسته‌ای"؛ قرارداد "طراحی، ساخت و راه‌اندازی دو سامانه پرتودهی صنعتی چند منظوره گاما" میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای سازمان انرژی اتمی امروز امضا شد. 

معاون علمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با اشاره به این که این طرح قرار است در مرحله نخست در دو استان اجرا شود گفت: دو محور اساسی در این طرح کلان ملی؛ کاهش ضایعات در بخش کشاورزی و استرلیزه کردن دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی است. 

سالارآملی افزود: "سامانه پرتودهی صنعتی چند منظوره گاما" بیانگر این است که انرژی هسته‌ای در حوزه های مختلف از جمله پزشکی، کشاورزی و صنعتی کاربردهای گوناگونی دارد.

نوع مطلب : تخصصی، اخبار و اطلاعیه، 
برچسب ها : تامین امنیت غذایی و بهداشت محصولات با سامانه پرتودهی صنعتی، صنایع غذایی، صنعت غذا، صنایع غذایی شیراز، وبلاگ صنایع غذایی، مهندسی صنایع غذایی، علوم و صنایع غذایی، تبدیل مواد غذایی،
درباره وبلاگ


علوم و صنایع غذایى به‏مجموعه‏اى از علوم و فنون اطلاق مى‏شود كه كیفیت فیزیكى، شیمیایى و بیولوژیكى محصولات كشاورزى اعم از گیاهى و دامى را از لحاظ تبدیل و نگهدارى موردتوجه قرار داده و امر جمع‏آورى، عمل‏آورى، تبدیل، تكمیل و نگهدارى و حمل و نقل این محصولات را مورد بررسى قرار مى‏دهد.

مدیر وبلاگ : علی بهزادی
جستجو

آمار
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">
Google PageRank Checker