تبلیغات
وبلاگ علمی دانشجویان مهندسی صنایع غذایی شیراز(88) - سرانه تولید شیر در فارس 135 لیتر و در کشور 131 لیتر می باشد
 
وبلاگ علمی دانشجویان مهندسی صنایع غذایی شیراز(88)
میزی برای کار،کاری برای تخت،تختی برای خواب ،خوابی برای جان،جانی برای مرگ،مرگی برای یاد،یادی برای سنگ!!!!!!!این بود زندگی!!!؟؟؟
 
 

 امروزه باید به موضوع کیفیت و تنوع در تولید نگاه ویژه ای داشت و برای ذائقه های گوناگون بازاریابی حرفه ای انجام داد.

 مهندس مهرزاد خرد با اظهار این مطلب در جلسه با دامداران و تولیدکنندگان محصولات لبنی استان فارس گفت: با ایجاد تنوع در تولید می توان ذائقه ها را تغییر داد که بالطبق این امر افزایش تولید را در پی خواهد داشت.
وی تبلیغات را یک عامل مهم در فروش محصولات لبنی دانست و افزود: در بازار فعلی رقابت بسیار تنگاتنگ و اجتناب ناپذیر شده است و بنابراین تولیدکنندگان باید در امر فروش و عرضه محصولات خود از بازاریابان و کارشناسان صنایع غذایی حرفه ای بهره گیرند تا بتوانند ضمن رونق بخشیدن به ساختار تولیدی ایشان ، صادرات محصولات خود را به اقصی نقاط کشور و جهان تعمیم دهند، چنانکه در حال حاضر برخی از کارخانجات محصولات لبنی ، فارس وارد حوزه های جغرافیایی خارج از کشور شده و بازارهایی را در سراسر جهان بخود اختصاص داده اند.
رئیس سازمان جهاد کشاروزی فارس در ادامه به بحث حذف یارانه شیر اشاره کرد و بیان داشت: در حال حاضر باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا هم دامدار و هم تولید کننده شیر به درک متقابلی از وضعیت یکدیگر رسیده و ضرر و زیانی متوجه هیچکدام نشود و در نهایت کارخانه دار از شیر تولید شده توسط دامدار داخل استان استفاده نماید.
خرد خاطر نشان کرد: اگر چه خشکسالی های چند سال اخیر مشکلاتی را در توسعه دامپروری استان ایجاد کرده با این حال باید اهتمام ورزید تا در برنامه پنجم مصرف سرانه ارتقاء یافته و در بازار کشش ایجاد شود.
خرد تشکیل خوشه های صنعتی را یکی از راهکارهای مهم در ایجاد تعامل میان تولیدکننده شیر و کارخانه های تولید محصولات لبنی عنوان کرد و یادآور شد: در چنین تشکیلاتی که متفاوت از تشکل های تعاونی است، تولیدکننده شیر، تهیه کننده ابزار، بازار و ... همگی حضور داشته و حرکت شان را با هم شروع، ادامه و پایان می دهند که این امر ضمن صرفه جویی و پرهیز از موازی کاری به پیشرفت بهتر کار و حصول نتیجه مطلوب منجر خواهد شد.
در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس سرانه تولید شیر در کشور را 131 لیتر اعلام کرد و ادامه داد: تولید سرانه شیر در فارس 135 لیتر می باشد که 4 لیتر بیشتر از تولید کشور می باشد .
خرد تصریح کرد: یکی از موارد مهم و موثر در نرخ رشد تولید شیر اقدامات اصلاح نژادی و تغذیه ای دام است که با کاهش دادن بارمیکربی از 90 میلیون به 4 میلیون رشد چشمگیری در کیفیت شیر تولید در استان شاهد بوده ایم .
رئیس سازمان جهادکشاورزی فارس تاکید کرد: در راستای کاهش دادن بار میکروبی از 4 میلیون به یک میلیون نیز فعالیت های چون ارتقاء جایگاه دام، بهداشت و بهسازی جایگاه دام، بهبود تغذیه و آموزش دامداران در جهت روش صحیح شیردوشی و همچنین تجهیز مراکز جمع آوری شیر با سرعت در حال انجام می باشد.
نوع مطلب : اخبار و اطلاعیه، 
برچسب ها : سرانه تولید شیر در فارس 135 لیتر و در کشور 131 لیتر می باشد، صنایع غذایی، صنعت غذا، صنایع غذایی شیراز، مهندسی صنایع غذایی،
درباره وبلاگ


علوم و صنایع غذایى به‏مجموعه‏اى از علوم و فنون اطلاق مى‏شود كه كیفیت فیزیكى، شیمیایى و بیولوژیكى محصولات كشاورزى اعم از گیاهى و دامى را از لحاظ تبدیل و نگهدارى موردتوجه قرار داده و امر جمع‏آورى، عمل‏آورى، تبدیل، تكمیل و نگهدارى و حمل و نقل این محصولات را مورد بررسى قرار مى‏دهد.

مدیر وبلاگ : علی بهزادی
جستجو

آمار
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">
Google PageRank Checker