تبلیغات
وبلاگ علمی دانشجویان مهندسی صنایع غذایی شیراز(88) - نوشابه‌های رژیمی در بروز دیابت نقشی ندارند
 
وبلاگ علمی دانشجویان مهندسی صنایع غذایی شیراز(88)
میزی برای کار،کاری برای تخت،تختی برای خواب ،خوابی برای جان،جانی برای مرگ،مرگی برای یاد،یادی برای سنگ!!!!!!!این بود زندگی!!!؟؟؟
 
 
متخصصان علوم پزشكی دانشگاه‌ هاروارد در مقاله جدیدی اعلام كردند كه مصرف نوشابه‌های رژیمی بدون گاز و با قند مصنوعی مثل سودا كه پیش از این تصور می‌شد در افزایش خطر بروز دیابت نقش دارند در واقع در این زمینه بی‌تاثیر هستند.

به گزارش سرویس «بهداشت و درمان» ایسنا، این متخصصان روی یك گروه بزرگ از مردان شركت كننده در آزمایشات برای یك دوره 20 ساله بررسی و مطالعه كردند و دریافتند كه مصرف نوشابه‌های حاوی قند مصنوعی و بدون گاز یا قهوه و چای به طور منظم در افزایش احتمال ابتلا به دیابت نقشی ندارد.

در این گزارش آمده است: جایگزین كردن نوشیدنی‌های رژیمی به جای نوشابه‌های قندی و شیرین در واقع یك گزینه‌ بی‌خطر و مطمئن و سالم است.

به گزارش سایت هلث دی نیوز به گفته پزشكان هرچند نوشابه‌های رژیمی بهترین و مناسب‌ترین نوشیدنی نیستند اما مصرف متعادل این نوشابه‌های نمی‌توانند هیچ عارضه خطرناك قابل توجهی داشته باشد.

این بررسی‌ها در مجله آمریكایی تغذیه بالینی به چاپ رسیده است
نوع مطلب : اخبار و اطلاعیه، عادات غذایی، 
برچسب ها : نوشابه‌های رژیمی در بروز دیابت نقشی ندارند، صنایع غذایی، صنایع غذایی شیراز، مهندسی صنایع غذایی، علوم و صنایع غذایی،
درباره وبلاگ


علوم و صنایع غذایى به‏مجموعه‏اى از علوم و فنون اطلاق مى‏شود كه كیفیت فیزیكى، شیمیایى و بیولوژیكى محصولات كشاورزى اعم از گیاهى و دامى را از لحاظ تبدیل و نگهدارى موردتوجه قرار داده و امر جمع‏آورى، عمل‏آورى، تبدیل، تكمیل و نگهدارى و حمل و نقل این محصولات را مورد بررسى قرار مى‏دهد.

مدیر وبلاگ : علی بهزادی
جستجو

آمار
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">
Google PageRank Checker